Porozumienie dla Twierdzy Poznań

EKSPLORACJA I FORTYFIKACJE
Obecny czas: 20 Paź 2019, 08:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Regulamin forum

Przed rejestracją na forum zapoznaj się z zasadami opisanymi w poniższych wątkach.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: foty
PostWysłany: 03 Sie 2007, 23:55 
Awatar użytkownika

ja tam nic nie zmieniam - pozostaje na fotoupload

Temat postu:
PostWysłany: 04 Sie 2007, 09:59 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Twierdza Doznań
A mi się PhotoBucket spodobał - łatwiej się wstawia zdjęcia na forum. Mam gotowe linki ze znacznikami [IMG] - zaznaczasz kilka zdjęć od razu i wrzucasz na forum. Na FU jest to też, ale jedynie w formie miniaturek, a tu jest opcja full screen.

Temat postu:
PostWysłany: 28 Wrz 2007, 14:05 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań/Łazarz
RZUWIG: cos sie tak uparł na VGA, skoro 90% ludu ma dzisiaj rozdzielczosc 1024x768, a po odjeciu 200px(user data bar) wychodzi ok 800px co az zacheca do wymiarow 800x(cos_tam)

Temat postu:
PostWysłany: 29 Wrz 2007, 10:01 
Administrator
Awatar użytkownika

Chodzi również o to, że większe zdjęcia dłużej się ładują, więc zostańmy przy 640.

Temat postu:
PostWysłany: 29 Wrz 2007, 12:56 
Awatar użytkownika

RZUWIG napisał(a):
Chodzi również o to, że większe zdjęcia dłużej się ładują, więc zostańmy przy 640.

ale kto dzisiaj ma dial-upa? wiekszas ma stale lacze w okolicach 0,5mbps.
Stary nie te czasy(nie zebym nie pamietal 0202122 i serfowanie z zegarkiem w reku;-) )

Temat postu:
PostWysłany: 29 Wrz 2007, 19:03 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraina Podziemnej Pomarańczy
Oj Panowie Panowie nie zgodzę się ani z jednym ani z drugim :P Na początek przez wzgląd na kulturę stanowiskową zacznę od racji RZUWIGa :P 640px ok może być tylko zauważcie że mając nawet szybkie łącze np. neo to fotki i tak muszą się jakiś czas ladować. Zawsze pierwszy wczyta się txt dopiero potem grafika to nie żadna nowość przecież. Już nie raz było tak że odpaliłem jakiś temat który bardzo mnie interesował (ostatnio zacapior publikuje masę fajnych topiców) Praktycznie od razu pojawił się txt. Z wywieszonym językiem biorę się do czytania kończę 2 zdanie i trach! Wczytała się fotka a strona się "powiększyła" przez co czytany fragment txt gdzieś mi uciekł. Musiałem go szukać i od czytam od nowa bo straciłem wątek :P Innym razem to samo z tą tylko różnicą że wątku nie straciłem ale co z tego jak zacząłem czytać 3 i 4 zdanie i znowu trach! Kolejna fotka się wczytała a ja po raz kolejny straciłem zdanie z oczu. Przy grafice z większą rozdzielczością byłoby jeszcze gorzej... Mowa np. o neo 256 :P Czy nie lepiej umieszczać na forum miniaturki??? Ja tak robiłem i będę robił mimo wątpliwości RZUWIGa HA! Jeśli miałbym wybierać to jestem za jak najmniejszą rozdzielczością fotek w postach. Wiadomo że tutaj głównie się czyta a zdjęcia to dodatek więc albo miniaturki albo tylko link do fotki ot co...

Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 10:22 
Administrator
Awatar użytkownika

BeMBeN napisał(a):
ale kto dzisiaj ma dial-upa? wiekszas ma stale lacze w okolicach 0,5mbps.
Stary nie te czasy(nie zebym nie pamietal 0202122 i serfowanie z zegarkiem w reku;-) )

Tu nie chodzi o koszty, ale czas ;) Możesz obejrzeć te same fotki, ale w krótszym czasie :)
CoDe-X napisał(a):
Już nie raz było tak że odpaliłem jakiś temat który bardzo mnie interesował (ostatnio zacapior publikuje masę fajnych topiców) Praktycznie od razu pojawił się txt. Z wywieszonym językiem biorę się do czytania kończę 2 zdanie i trach! Wczytała się fotka a strona się "powiększyła" przez co czytany fragment txt gdzieś mi uciekł. Musiałem go szukać i od czytam od nowa bo straciłem wątek :P

Ja po wczytaniu wszystkich fotek klikam F5 i automatycznie przekierowuje mnie do tego samego topic'u. Jako, że zdjęcia są już załadowane - nie ma żadnych przesunięć :)
CoDe-X napisał(a):
Czy nie lepiej umieszczać na forum miniaturki??? Ja tak robiłem i będę robił

Kwestia przyzwyczajenia ;) Ja wolę oglądać wątek od razu z pełnowymiarowymi fotkami. Z doświadczenia wiem, że użytkownicy są leniwi i nie chce im się klikać we wszystkie miniaturki, lecz traktują sprawę wybiórczo ;) Po za tym takie klikanie zajmuje więcej czasu... Jak wstawiasz całe fotki, to masz gwarancję, że wszystkie zostały obejrzane :)

Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 11:40 
HKMFIE
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Przy większej ilości zdjęć i tak najlepsze jest wstawianie linku do zewnętrznej galerii ;)

Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 14:11 
Awatar użytkownika

ja przegladam fora w taki sposob
lece to dzialach i watkach i to co potrzebne otwieram w ctrl+shift+enter i sie w tle otwiera laduje. jak skocze przegladac topici przechodze do pierwszego otwartego i jest juz zapewne zaladowany

Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 19:45 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraina Podziemnej Pomarańczy
hehe to wychodzi na to że każdy ma swoją rację. Dokładnie tak samo jak... ;) Cóż RZUWIG napisał krótkie acz bardzo prawdziwe zdanie i ten fakt można by uznać za wyjściowy HA!

Cytuj:
Kwestia przyzwyczajenia

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości